KONST / Litografier / Litografi 6467113
*
nr 646 7113
Rune Nilsson
(1927-1996), Sverige
Litografi, Akvarellerad, Rune Nilsson (1927-1996), Hökbo, 71x83
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 18:19:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 20:50:52
1
Vinnande bud
20/6 23:11:17
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Rune Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellerad grafik hökbo litografi litografier rune nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Rune Nilsson
nr 646 7113
Rune Nilsson
(1927-1996), Sverige
Litografi, Akvarellerad, Rune Nilsson (1927-1996), Hökbo, 71x83
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 20:50:52 | 1 | Vinnande bud |
20/6 23:11:17 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Rune Nilsson
Rune Nilsson, född 1927, död 1996, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Rune Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarellerad grafik hökbo litografi litografier rune nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45